| (KAP, KAI) Birelio 5 d. Šv. Petro aiktje popieius Benediktas XVI paskelb keturis naujus ventuosius: oland pasionist v. Andriejaus Karol (Karel van Sint Andries Houben, 1821–1893), maltiet vienuolijos krj Jurg (Georgio Preca, 1880–1962), lenk prancikon kunig Simon i Lipnicos (apie 1439–1482), taip pat prancz vienuolijos krj ses. Marij Eugenij (Marie-Eugenie Milleret de Brou, 1817–1898). Pamoksle Benediktas XVI ikl naujuosius ventuosius kaip pavyzd ms laik visuotinei Banyiai. Pasak popieiaus, i i vent moni spindi Dievo garb: „Leiskims ukreiami j pavyzdio ir vadovaujami j mokymo.“
Nors ir smarkiai lijo, Šv. Petro aiktje susirinko deimtys tkstani tikinij. Dl gausybs dalyvi ikilms nebuvo perkeltos Šv. Petro bazilik. kanonizacijos ikilmes atvyko Airijos, Maltos, Filipin, Lenkijos prezidentai, taip pat ikils politikai i Meksikos, Pranczijos ir Olandijos.
Ikilmi pradioje Šventj skelbimo kongregacijos prefektas kardinolas Jose Saraiva Martinsas perskait trumpas kanonizuotj biografijas, o popieius Benediktas XVI juos paskelb ventaisiais. Š moment lydjo ilgi plojimai.
Savo pamoksle popieius apibdino kiekvien i j, kalbdamas ventojo tarnysts alies kalba. Maltoje gims ventasis Jurgis (Giorgio Preca) buvo pavyzdingas kunigas, pamokslininkas, moni patarjas. Pirmj Maltos ventj popieius pavadino Jzaus biiuliu ir ventumo liudytoju. Jo kurta Krikionikojo mokymo draugija rpinasi kvalifikuota katecheze parapijose.
Popieius sak, kad prancikono kunigo Simono i Lipnicos inia tebra aktuali net praslinkus 530 met po jo mirties: jis pavyzdingai susiejo evangelizacij ir krikionik artimo meil, rpinosi vargais, ligoniais, asmenikai slaug usikrtusiuosius maru, dl to pats usikrt ir mir. Popieius kviet jam patikti globoti „ypa tuos, kurie kenia dl skurdo, lig, vienatvs ir socialinio neteisingumo“. Popieius apibdino nauj lenk ventj: „Jis buvo kupinas gailestingosios meils, kurios smsi i Eucharistijos, nesibodjo pagelbti ukreiamomis ligomis segantiems ligoniams, ir i pagalba nulm jo mirt.“ Popieius ragino v. Simono utarimu prayti malons itvermingai ir veikliai mylti Krist ir brolius.
Oland pasionistas tvas Karolis Houben darbuodamasis Anglijoje ir Airijoje pavyzdingai siejo krikionikj skelbim ir artimo meil. Šv. Karolis, ypa maldingai velgs Nukryiuotj Krist, „gr gyvojo vandens sroves i jo ono“ ir mokjo atpainti Kristaus veid ligoje ir kanioje.
Popieius sak, kad prancz ventoji Marija Eugenija Milleret, kurdama besirpinani vietimu vienuolij, svariai pasitarnavo Banyiai ir visuomenei. Pasak jo, naujoji ventoji mums pirmiausia primena Eucharistijos reikm dvasiniame krikionikajame gyvenime. Ji suvok intelektinio, moralinio ir dvasinio jaunosios kartos, ypa mergaii, ugdymo svarb, kad jos savo ruotu suaugusios galt bti visikai atsakingos u savo eimas, taip pat dalyvauti visuomens ir Banyios gyvenime. Šventosios Marijos Eugenijos pavyzdys gali bti paskata perteikti iandienos jaunimui moralines ir dvasines vertybes.
Dvi valandas utrukusi kanonizacijos Mii pabaigoje Benediktas XVI padkojo tikintiesiems u j kantryb itveriant liet. Pasak jo, lietus yra dovana, u kuri reikia dkoti. Prie Angelo mald jis pasveikino dalyvius vairiomis kalbomis. Šv. Petro aikt ikilmi metu tapo itisine ski jra. Šventasis Tvas atkreip dmes vairiop, bet neisemiam ventj pasirodym Dievo tautoje ami bvyje. Šventasis Tvas sak: „Dievo imint matome visatoje, jos gaival vairovje ir groyje, taiau jos edevras yra ventieji.“
„Banyios inios“ katalikai.lt
|